TAPS Україна

Нові дерева в рамках меморіального проєкту “Алея живої пам'яті”

image

Цими вихідними родини полеглих захисників України за запрошенням БФ “Тапс” висадили 31 клен в пам'ять про своїх рідних , які віддали своє життя, захищаючи Україну.     

“Наші захисники віддали найцінніше, щоб продовжувалося наше життя та життя їхніх дітей.Найменше, що ми можемо зробити - це вшанування пам'яті. Висадка дерев - це один із моментів вшанування, але для мене він дуже важливий. Дерево буде рости, жити, нагадуючи всім шепотінням листя про тих, хто нас захищав”. 

(Олена Копитько, мама полеглого захисника Копитька Івана)

Раніше БФ “ТАПС” разом із родинами загиблих висадили на “Алеї живої пам’яті” 30 кленів.

“Пройде час і ми будемо жити в мирі. А наступні покоління приходитимуть на Алею пам’яті, бачитимуть та розумітимуть завдяки кому вони можуть гуляти у парку вільні та у мирній країні. А дерево буде рости, воно буде бачити і сонце, і квіти, і дощ, ніби часточка мого чоловіка буде жити у цьому дереві. І це важливо. Ми вдячні “ТАПС” за те, що допомагають нам зберігати пам’ять та розповідати іншим про наших захисників”.

(Наталія Лукашик, дружина загиблого військового)

 Тепер в парку Глоби загалом 61 дерево. Поруч з кожним є табличка з іменем та qr-кодом, який розповідає про життєвий та бойовий шлях воїнів, спогади родин та фотографії з цивільного та військового життя. 

“Це хороша традиція, висаджувати дерева в пам'ять про тих, хто, на жаль, віддав своє життя за Батьківщину, яка з’явилась у нашому місті Звісно, що в родинах буде плекатися пам'ять про рідних героїв, але такий формат - це дуже правильно і важливо. Так вшанування виноситься в іншу публічну площину, щоб оточення знало і бачило, якою ціною здобувається перемога” 

(Дмитро Поворотний, старший лейтенант капеланської служби, капелан Військово-медичного клінічного центру Східного регіону (ВМКЦ Східного регіону). 

Висадження дерев на Алеях памяті  - особлива подія, яка має на меті меморіалізацію та збереження історії боротьби за Свободу України для майбутніх поколінь.

“Я хочу, щоб через такі алеї пам’яті,  люди не тільки пам’ятали, але й розуміли, що за свободу платять життям, не якісь незнайомі люди, а конкретні воїни, які мають імена і життєвий шлях, який міг би продовжуватися й далі, але кожен з цих героїв прийняв для себе усвідомлене рішення стати на захист нашої свободи та наших життів і віддати за це своє життя”. 

(Яна Вороніна, мама полеглого захисника)

Дякуємо КП “Міська інфраструктура” за допомогу в організації заходу, а також всім, хто долучився до цієї надзвичайно важливої ініціативи з вшанування пам'яті українських захисників!

Про проєкт "Алея живої пам’яті":

Ця ініціатива покликана вшанувати полеглих захисників України, які віддали свої життя за нашу свободу і незалежність. Разом із родинами загиблих військових ми висаджуємо дерева - як символ пам’яті, як живий меморіал. Біля кожного дерева встановлюється іменна табличка з QR-кодом, який веде до історії життя та служби полеглого воїна. 

"Алея живої пам’яті" – це незвичайний меморіальний комплекс, це - живий символ пам’яті для майбутніх поколінь, а також можливість покращити екологічну ситуацію в Україні, озеленити території міст та сіл. Алеї стають місцями для роздумів, спогадів, а також відпочинку.

 

Ознайомитися з проєктом “Алея живої пам'яті” та підтримати його втілення можна за посиланням: 

https://taps.org.ua/project/aleya-zhivoyi-pamyati/