TAPS Україна

Об’єднати, підтримати, допомогти

image

У Дніпрі цієї неділі відбувся форум родин загиблих героїв «Маленькими кроками назустріч один до одного». Цьогорічне гасло заходу – «Свій до свого по своє». Захід, організований громадською організацією «ТАПС-Україна» за підтримки Дніпровської міської ради, провели вже вдруге. Цього разу – у Молодіжному парку дозвілля та відпочинку «Новокодацький». Загалом у форумі взяли участь близько 130 осіб. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв.

«ТАПС-Україна» вже вдруге виграла у конкурсі проєктів громадських організацій для надання фінансової підтримки з міського бюджету для проведення цього заходу. Такі соціальні проєкти є вкрай важливими. Це не лише дозвілля, корисне спілкування одне з одним, а й об’єднання, підтримка, допомога людям, які втратили членів своїх родин в АТО/ООС. Такі зустрічі неабияк гуртують людей», – сказала заступниця директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія Дмитрова.

Учасники форуму мали змогу серед іншого послухати тематичні лекції, взяти участь у творчих майстер-класах, рухових, спортивних практиках. А також була зона здоров’я (масаж, йога, мануальна терапія), арттерапії, розваги для дітей з аніматорами.

Родзинка форуму – робота із потужною командою психологів у групах чи індивідуально.

«Сьогодні тут люди, яких, на жаль, об’єднує спільне горе, що забирає багато сил і спустошує. Є такий синдром «застигле горе», коли здається, що людина пережила втрату, а насправді не може рухатися далі через внутрішній стан. Тому і завдання психологів навчити людей допомагати собі, коли, так би мовити, накриває, стає дуже погано. Є спеціальні техніки, які допомагають людині самій собі допомогти, а не тримати все у собі. Словом, допомагаємо наповнитися, щоб жити далі», – сказала Олена Шилова, вдова, психологиня «ТАПС-Україна».

Тринадцятирічна Дар’я Курята вже вдруге бере участь у форумі: «Найбільше мені тут подобаються творчі майстер-класи, зокрема гончарство. Це така гарна, релаксуюча терапія. Загалом атмосфера тут серед природи чудова».

Оксана Гайдук приїхала на форум з Нікополя разом з сином.

«Вдячні організаторам за такий чудовий форум. Різноманітні локації, тепле спілкування, корисна інформація, поради від психологів. Приємно бути у такій дружній родині учасників».