TAPS-Ukraine

ПОТРЕБА ЧЕТВЕРТА: РОЗВИВАЙТЕ СВОЮ САМОІДЕНТИФІКАЦІЮ

image

ПОТРЕБА ЧЕТВЕРТА: РОЗВИВАЙТЕ СВОЮ САМОІДЕНТИФІКАЦІЮ

"Вона потрапила в шторм і щоб вітер її не забрав, поміняла положення вітрил" (Елізабет Едвардс,  книги «Зцілення зболеного серця після воєнної смерті. 100 практичних порад для рідних та друзів», Бонні Керролл, Доктор Алан Вульфелт»).

Тетяна йшла з подругою на концерт, який вони разом запланували тиждень тому. В серці було спокійно, хоча ще місяць до цього вона приймала антидепресанти, щоб вони повернули її до нормального життя. Нормальне життя для неї - це знати, що її син повернеться з війни і вона бачитиме, що він стає хорошим юристом, адже він про це мріяв. Вона бачила у ньому реалізацію своїх мрій - бути щасливою, спостерігаючи за успіхами сина, підтримуючи його в важкі часи, але головне - знати, що він живе. Вона була у психологів, у психіатрів, у священників. Чимось вони допомогли. Але її сина у них не було. І ні у кого нема її сина… А її життя тривало далі. Єдиним виходом з ситуації, в якій вона ніколи вже не побачить сина, була зміна самої себе, пошук своєї нової моделі життя. І якщо раніше, вона не любила концерти, то тепер їй стало цікаво, можливо, є ще речі в житті, які я не робила, і які дадуть мені можливість стати іншою собою…

 

- частина вашої самоідентифікації сформована відносинами з покійним…

- можливо ви стали з дружини вдовою, з мами у маму без сина - та роль, яку ви грали у соціумі, змінилася

- частина вашої самоідентифікації пов'язана з армією, також може змінитися. Армія дуже корисна у формуванні сильного характеру: статут, правила, манера думати та діяти. І це все теж пов'язує військових з їх родинами.  Що це означає для вашої військової самоідентифікації?

- вам слід переосмислити вашу самоідентифікацію. Це важка і болюча робота.  Найскладнішим може виявитися зустріч з новим самим собою. 

- запевняємо: ви можете це зробити й ви це зробите.

- багато людей відкривають позитивні зміни в собі через деякий час роботи над собою. Наприклад, вони починають більше піклуватися про людей або менше засуджувати оточуючих.

 

ПОРАДА ДНЯ: напишіть відповіді на ці питання: ким я був\ була раніше? тепер, коли помер (ім’я), ким я став? Що я відчуваю з цього приводу? Пишіть стільки, скільки вам хочеться.